TECH-BAND - historia

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe "TECH-BAND" Bożena Cielesta rozpoczęło działalność w dniu 20.10.1994r. Przedsiębiorswo posiada już duże dodświadczenie w produkcji technicznych wyrobów włókienniczych.

Przedmiotem produkcji są:

  • Taśmy tkane o szerokościach od 6 do 100 mm, między innymi: lamówki, kaletnicze, taśmy nośne do artykułów sportowych, turystycznych i wojskowych, taśmy do produkcji artykułów dla zwierzat (smycze, uprzęże), taśmy dla przemysłu meblarskiego, włókienniczego, taśmy do produkcji artykułów reklamowych, tamy wytrzymałościowe do produkcji linek holowniczych, ściągów samochodowych, zawiesi, big-bagów.
  • Wyroby powroźnicze: sznurki, sznury, linki, liny plecione, linki alpinistyczne, sznurki kręcone, gumy okrągłe.
  • Węże przeciwpożarnicze tłoczone o różnych średnicach

Wyroby te maja zastosowanie między innymi w: budownictwie, rybołóstwie, sprzęcie sportowo-turystycznym, sportach wodnych i wspinaczkowych, zabezpieczaniu przy pracach na wysokościach, artykułach dla zwierząt i artykułach dekoracyjnych.

Produkty wytwarzane sa z jedwabiu polipropylenowego, poliestrowego, poliamidowego, a także z tasiemki polipropylenowej i bawełny.

Przedsiębiorstwo dysponuje kompleksem hal i magazynów, specjalistyczny park maszynowy składający się z krosien taśmowych, nowoczesnych skręcarek i splatarek do produkcji sznurków i lin oraz ciągu do produkcji jedwabiu.

Prace wykonywane są przez doświadczoną kadrę, chętną do pokonywania wyzwań. Natomiast kierownictwo przedsiębiorstwa dąży do stałego poszerzania rynków zbytu, także rynków eksportowych. Jakość naszych produktów stoi dzięki temu na wysokim poziomie.