Linki alpinistyczne

Wśród linek alpinistycznych wyodrębniamy linki dynamiczne oraz linki statyczne. Linki dynamiczne wykonane są z rozciągliwego poliamidu, co umożliwia zabezpieczenie wspinacza przed odpadnięciem. Linki dynamiczne odznaczają się dużą elastycznością i zdolnością amortyzacji energii odpadnięcia, co wpływa na wysoki stopień bezpieczeństwa podczas wspinaczki. Jako producent linek alpinistycznych zapewniamy zachowanie optymalnego współczynnika odpadnięcia (WO) lin alpinistycznych, który przesądza o ich trwałości. Produkowane przez nas linki alpinistyczne odznaczają się wysoką odpornością na tarcie mechaniczne i wodę. Oferowane przez nas linki wspinaczkowe zgodne są z normami bezpieczeństwa. Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą linek alpinistycznych. 

Linki alpinistyczne statyczne

Linki alpinistyczne statyczne są wykorzystywane w miejscach, gdzie lina nie musi spełniać funkcji asekuracyjnych, tj. np. chronić przed odpadnięciem od ściany. Liny statyczne pod obciążeniem ulegają jedynie minimalnemu wydłużeniu. Linki statyczne nie są tak elastyczne i odporne na czynniki mechaniczne i chemiczne jak linki dynamiczne, dlatego nie są przeznaczone do amortyzowania upadków podczas wspinaczki. Są przydatne przy poręczowaniu, mocowaniu sprzętu, a także przy zjazdach. Z tego powodu linki statyczne są szeroko wykorzystywane przy niektórych rodzajach prac wysokościowych, a także przy eksploracji jaskiń i w parkach linowych. 

Producent linek alpinistycznych

Firma Tech-Band jest producentem linek alpinistycznych, które spełniają najwyższe wymagania wytrzymałościowe oraz są bardzo lekkie i wytrzymałe. Wytwarzane przez nas linki sprawdzą się zarówno we wspinaczce wysokogórskiej, jak i przy treningach na ściankach wspinaczkowych czy na niższych skałkach. Produkowane przez nas liny nadają się także do prowadzenia prac wysokościowych. Można je wykorzystywać jako linki mocujące i zabezpieczające. Jako producent linek alpinistycznych oferujemy bogaty asortyment wspinaczkowych linek impregnowanych, umożliwiających wspinaczkę w wymagających warunkach pogodowych, w których linki alpinistyczne poddawane są działaniu niskich temperatur i wilgoci. Impregnacja zabezpiecza linki alpinistyczne przed zamarzaniem, a zatem wpływa na bezpieczeństwo i komfort wspinaczki. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem linek alpinistycznych!

Linki alpinistyczne

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz